Üniversitemizde İkili İşbirliği ve Mevlana Değişim Programı Protokolü İmzalandı

Haber Tarihi: 2019-04-25 14:12:39

Kocaeli Üniversitesi ile Kazakistan Bolashak Akademisi arasında ikili işbirliği ve Mevlana Değişim Programı kapsamında işbirliği protokolü imzalandı.

Protokolü üniversitemiz adına Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Bolashak Akademisi adına ise Rektör Menlibayev Kuralbay Nesipbekovich imzaladı. Protokol, iki kurum arasındaki öğrenci ve öğretim elemanı değişimini kapsıyor.

Yurtiçinde eğitim veren yükseköğretim kurumları ile yurtdışında eğitim veren yükseköğretim kurumları arasında öğrenci ve öğretim elemanı değişimini gerçekleştirmeyi amaçlayan bir program olan ‘Mevlana Değişim Programı’nda bir kurumla daha işbirliği imzalandı. Bugüne kadar 16 farklı ülke ile gerçekleştirilen program kapsamında işbirliğine varılan üniversite sayısı ise 30’a çıktı.

Protokol kapsamında üniversitemizi ziyaret eden Bolashak Akademisi Rektörü Menlibayev Kuralbay Nesipbekovich’i Rektör yardımcıları Prof. Dr. Ahmet Küçük ve Prof. Dr. Nilgün Fığlalı karşıladı. Üniversitemiz ile ilgili bilgilendirmede bulunulan ziyaret kapsamında Bolashak Akademisi Rektörü üniversitemizde, Uzaktan Eğitim Merkezi, Mühendislik Fakültesi ile Eğitim Fakültesi’ni gezdi ve çeşitli bilgiler aldı.

  • Haber Resmi
  • Üniversitemizde İkili İşbirliği ve Mevlana Değişim Programı Protokolü İmzalandı