Gelen Öğrencilerin Dikkatine

Duyuru Tarihi: 2017-10-04 11:39:20

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ’NE GELEN ÖĞRENCİ

 • Türkiye dışından Kocaeli Üniversitesi’ne Mevlana Değişim Öğrencisi olarak katılmaya hak kazanan öğrencilerin ve koordinatörlerinin yapması gerekenler aşağıda açıklanmıştır.
 • Yükseköğretim Kurulu’nun 2016-2017 yılı değişimlerine ilişkin düzenlemesine göre her öğrenci değişime sadece 1 sömestr katılabilecektir. Bu nedenle tüm öğrenciler güz ya da bahar döneminde gelmeye karar vermelidirler. Güz döneminde gelecek öğrenciler hemen öğrenim protokollerini tamamlamalı ve aşağıdaki adımları izlemelidir. Bahar döneminde gelecek öğrenciler için daha sonra duyuru yapılacaktır.
 • “Öğrenim Protokolünüzü” Üniversitenizin koordinatörlüğüne teslim etmeniz gerekmektedir. Öğrenim Protokolü web sitemizin “Belgeler” sekmesinde Öğrenci -> Öğrenim Protokolü linkinden
 • Öğrenim protokolü bilgisayar ortamında doldurularak 3 ADET çıktısı alınmalıdır. El yazısı ile doldurulan protokoller anlaşılmamaktadır.
 • Öğrenim protokolünün hangi sömestre ait olduğunu gösteren kısmı işaretlemeyi lütfen unutmayın.
 • Her kopya öğrenci, bölüm  başkanı ve  Mevlana Koordinatörü tarafından sürekli    kayıtlı

 olduğu üniversitesinde imzalanmalıdır ve oraya teslim edilmelidir. Öğrenim protokollerinin Kocaeli Üniversitesi’ne ulaştırılma işlemi koordinatörler aracılığıyla yapılacaktır, öğrenciler Kocaeli Üniversitesi’ne bir şey göndermeyecektir.

 • Öğrenciler, öğrenim protokolünde derslerini seçerken sürekli kayıtlı olduğu üniversitesindeki hocalarından ve Kocaeli Üniversitesi’nde geleceği bölümün koordinatöründen destek alabilir
 • Her bölüme ait ders programlarını aşağıdaki web sayfasından bulabilirsiniz. http://ogr.kocaeli.edu.tr/koubs/bologna/index.cfm?Dilid=3FDE592DE55E84240780AAF79E47A8B3&CFID=58288198&CFTOKEN=50397410
 • KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ’NE KABUL ALAN ÖĞRENCİLERİN ÖĞRENİM PROTOKOLLERİNİ DOLDURUP 3’ER KOPYA VE İMZALI OLARAK SÜREKLİ KAYITLI OLDUKLARI ÜNİVERSİTELERİNİN MEVLANA KOORDİNATÖRÜNE TESLİM ETMELERİ GEREKMEKTEDİR.
 • Kocaeli Üniversitesi’ne öğrenci gönderecek üniversitelerin Mevlana Koordinatörleri teslim aldıkları öğrenim protokollerini scannerdan taratarak gunaymevlanakou@gmail.com adresine göndermelidirler. Orijinal Öğrenim Protokolleri hızlıca 3’er imzalı kopya olarak Mevlana Değişim Programı Koordinatörlüğü, Kocaeli Üniversitesi Umuttepe Kampüsü, Sosyal Tesisler öğrenci yemekhanesi üstü , 41380 İzmit – Kocaeli TÜRKİYE adresine postaya verilmelidir.
 • Öğrencilerin “Kabul Mektupları” orijinal öğrenim protokolleri tarafımıza ulaştıktan sonra gönderilecektir. Öğrencilerin vize başvurularında kabul mektubuna ihtiyaçları olacağı için, sürecin aksamaması açısından orijinal öğrenim protokollerinin zamanında postalanması önem arz