2020 - 2021 Akademik Yılı Mevlana Değişim Programı İngilizce Yeterlilik Sınavı Başvurusu (Önemli)

Haber Tarihi: 2020-02-04 14:23:48

Değerli Öğrencilerimiz,

2020 - 2021 Akademik yılı Mevlana Değişim Programı başvuruları başlamış olup, başvuru detayları web sayfamızda ilan edilmiştir. Başvuru şartlarına uygun olan öğrencilerimizin "dil sınavı" başvuruları ve sonuçları geçerli olacaktır. Lütfen dikkatlice okuyunuz.

Detaylar için tıklayınız.
 

2020-2021 Akademik Yılında Erasmus+ Öğrenim/Staj Hareketliliğine veya Mevlana Değişim Programına başvurmak isteyen öğrenciler için üniversitemiz Yabancı Diller Yüksekokulu tarafından ortak "İngilizce Yeterlilik Sınavı" düzenlenecektir.

Mevlana Değişim Programından yararlanmak isteyen öğrencilerimizin bu sınava girmeleri şarttır. İngilizce yeterlilik sınavına katılmayan öğrenciler, Mevlana Değişim Programı’na başvuru yapamayacaktır.

Başvuru için asgari şartlar:

*Önlisans/Lisans seviyesinde genel akademik not ortalaması en az 2.50 ve yüksek lisans ve doktora seviyesinde genel akademik not ortalaması en az 3.00 olan öğrenciler İngilizce yeterlilik sınavına başvuru yapabilirler.

*Bu başvurular sadece  "İngilizce Yeterlilik Sınavı"  içindir.  Mevlana Değişim Programı başvuru dönemi ayrıca duyurulacaktır. Yabancı dil sınavına başvurmuş olmak, Mevlana Programına başvurmak anlamını taşımamaktadır.

 

İngilizce Yeterlilik Sınavı Başvuru Tarihleri: 05 – 23 Şubat 2020 (saat 17:00'ye kadar)

"İngilizce Yeterlilik Sınavı" başvurusu online olarak yapılacaktır. Dil Sınavı başvurusu yapmak için tıklayınız

Başvuru Linki: “https://forms.gle/E28qowPbJcUZDytV6

Öğrencilerimizin başvuru için Uluslararası İlişkiler Birimi’ne ya da başka bir birime gitmelerine gerek bulunmamaktadır.

İngilizce Yeterlilik Sınavı Tarihi: 03 Mart 2020

İngilizce Yeterlilik Sınavı Yeri: Yabancı Diller Yüksekokulu

İngilizce Yeterlilik Sınavı Saati: Web sitemizden daha sonra duyurulacaktır.

  • Haber Resmi
  • 2020 - 2021 Akademik Yılı Mevlana Değişim Programı İngilizce Yeterlilik Sınavı Başvurusu (Önemli)